piątek, 9 czerwca 2017

Pytania/problemy/sugestie

 

♣ Strefa dla Ciebie
Masz pytanie lub sugestię związaną z konkursem przedwojennym? A może jakiś problem?
Pytaj pod tym postem, odpowiem na wszystkie pytania i postaram się pomóc. Możesz również kontaktować się przez rzeka.opowiesci@onet.pl

33 komentarze:

 1. Nie wiedziałam, gdzie mogę wrzucić ten komentarz, a nie chcę robić wam tutaj bałaganu, więc zrozumiem, jeżeli zostanie on natychmiastowo usunięty. :D

  Chciałam tylko powiedzieć, że pomysł na konkurs jest po prostu przecudowny! Jestem wniebowzięta, ale niestety nie mam szansy wziąć w nim udziału. :( Właśnie piszę pracę dyplomową o codziennym życiu w okupowanej Polsce i 14 lipca mam obronę, także zwyczajnie zabraknie mi czasu na stworzenie czegoś szczególnego, a nie znoszę pisać na odwal się.

  Straaasznie żałuję, naprawdę. Udostępnię post konkursowy na swoim fanpage'u, bo jest bardzo wartościowy i mam nadzieję, że znajdzie się wielu chętnych i uda się go zorganizować!

  Pozdrawiam całą ekipę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój komentarz nie zostanie absolutnie usunięty. :)
   Dziękuję Ci, Mayako!
   Rozumiem, że nie możesz wziąć udziału w konkursie i zarazem bardzo dziękuję, że pomożesz mi w reklamowaniu owego konkursu. Aby się odbył, wystarczy, by chociaż trzech uczestników się znalazło. :)
   Pozdrawiam Cię serdecznie!

   Usuń
 2. Mam pytanie. Bardzo chciałbym wziąć udział w państwa konkursie. Jednak nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem regulamin. Czy to opowiadanie na konkurs, to ma być krótkie dzieło na temat jednej z wybranych piosenek? I czy to ma opisywać powstanie tej piosenki czy też po prostu krótką historyjkę z użyciem tej piosenki? Od dawna kocham stare kino i prowadzę kilka blogów z własną twórczością, więc koncepcji mi nie brakuje. Chciałbym tylko wiedzieć, w jaki sposób opowiadanie ma się wiązać z tą piosenką. Mam nadzieję, że otrzymam szybką odpowiedź, gdyż bardzo chce wziąć udział w tym uroczym konkursie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opowiadanie nie musi wiązać się z powstaniem piosenki ani z przedwojennymi artystami. Może być dowolnie interpretowane, czyli historyjka o dowolnym temacie z użyciem piosenki. Ważne tylko, aby ta historyjka była w oparciu o sam tekst piosenki.

   Usuń
  2. Bardzo serdecznie dziękuję. Myślę, że już niedługo będę miał owo opowiadanie. Mam już pewien koncept. Czy dobrze zrozumiałem, że ma mieć tylko 5 stron? Czy akcja może się dziać w świecie anime "Pokemon"?

   Usuń
  3. Opowiadanie musi mieć maksymalnie 5 stron i być napisane zgodnie z wymaganiami regulaminu. Tak, jak już mówiłam, można napisać pracę o dowolnej tematyce i gatunku. Ważne, by znalazły się w niej słowa z jednej piosenki wybranej przez Ciebie.

   Usuń
  4. Przypominam również, że najpierw należy wysłać zgłoszenie na e-mail rzeka.opowiesci@onet.pl wraz z hasłem i tytułem piosenki oraz wykonawcą, a potem dopiero przesłać opowiadanie.

   Usuń
 3. Mam pytanie. Mianowicie chyba nie rozumiem tego fragmentu regulaminu:
  ,,uczestnik musi pogrubić w swojej pracy fragment bądź fragmenty tekstu, który opiera się na piosence."
  Początkowo zrozumiałam zadanie konkursowe w ten sposób, że całe opowiadanie ma opierać się na tekście piosenki, a pewnie całego opowiadania mam nie pogrubiać :) Czy to znaczy, że w tekście mają pojawiać się cytaty z piosenek?
  Nawiasem mówiąc, bardzo ciekawa inicjatywa i świetny pomysł na konkurs, jeśli mi się uda, to bardzo chętnie zgłoszę się i wezmę udział!
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe opowiadanie ma nie nawiązywać do tekstu piosenki, tylko wybrany przez Ciebie fragment albo fragmenty. Tak, to znaczy, że w Twoim tekście mają pojawić się cytaty z piosenek i to właśnie je trzeba pogrubić. :)
   Również pozdrawiam!

   Usuń
  2. Czyli w opowiadaniu ma pojawić się cytat/cytaty z piosenek? Okej, chyba rozumiem. I fragmenty piosenek mogą pojawić się w dowolnym kontekście? I można użyć kilku cytatów z tekstu piosenki?

   Usuń
  3. Wybacz, że tak zamęczam Cię pytaniami i serdecznie dziękuję za odpowiedź, wolę się tylko upewnić :)

   Usuń
  4. Wybaczam, oczywiście. :)
   Tak, w opowiadaniu mogą pojawić się cytat/cytaty z piosenki, którą uczestnik wybiera. Mogą być cytaty, ale nie muszą - chodzi o to, by piosenka była przedstawiona w dowolny sposób. Można uogólnić ją, a można po prostu użyć cytatu/kilku cytatów. Trzeba tylko pamiętać, że jeden uczestnik wybiera tylko jedną piosenkę i że jej fragment/fragmenty w opowiadaniu trzeba pogrubić.

   Usuń
 4. Hej, a jak się zgłosić? Bo nie widzę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba napisać na e-maila - rzeka.opowiesci@onet.pl
   w tytule napisać: "Uczestniczę w przedwojennym konkursie" i wypełnić zgłoszenie.

   hasło:
   nick:
   adres bloga(opcjonalnie):
   piosenka:

   Usuń
 5. Przepraszam najmocniej, ale muszę się dopytać - co powinnam wpisać w polu "hasło"? Hasło do czego? Mam jakieś wymyślić i podać? W taki sposób to ma działać? Z góry dziękuję za odpowiedź. :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na samym końcu znajduje się hasło regulaminowe, pod punktem "Postanowienia końcowe" - trzeba poszukać. ;)

   Usuń
  2. Czytanie ze zrozumieniem, pozdrawiam! Dziękuję :)

   Usuń
 6. Witam serdecznie Pani Olu mam wielką ochotę na udział w konkursie ale w związku z tym mam przeogromną prośbę. Mój przyjaciel zaaranżował piękny koncert z tym przedwojennym cudownym repertuarem i szczególnie utkwiła mi w pamięci piosenka cytowana w tytule konkursu, niestety nie ma jej na liście utworów konkursowych, doczytałam się że jest ewentualność dopisania jakiegoś utworu .... czy mogłabym Panią poprosić o dopisanie tego utworu "Już nie zapomnisz mnie " miałabym wielką ochotę napisać pracę konkursową w oparciu o tę właśnie piosenkę . Byłabym wdzięczna za taką możliwość. Bardzo prosze o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie Renata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Niestety nie ma możliwości specjalnego dodawania piosenki dla uczestnika na życzenie. Nie chcę nikogo faworyzować. Jeśli jest Pani nadal zainteresowana konkursem, proszę wybrać wolną piosenkę z listy w regulaminie. Pozdrawiam również.

   Usuń
 7. Witam, czy prywatnie osoby nie posiadające bloga mogą wziąć udział w tym konkursie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że tak. Konkurs jest dla wszystkich! :)

   Usuń
 8. Witam, właśnie się zgłosiłam niedawno i już piszę pracę mam jednak problem, ponieważ stylizuję swoje opowiadanie na okres przedwojenny i chcę wpleść w tekst zwroty z innych języków czy jeżeli dam przypis od każdego ze zwrotu z polskim tłumaczeniem to praca nie zostanie odrzucona? (nie będzie dużo takich zwrotów)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, nie, praca nie będzie odrzucona, jeśli da się przypis do każdego ze zwrotów. Pisz tak, jak Ci wygodnie.

   Usuń
 9. Mam pytanko... Jak mam zatytułować opowiadanie? Po swojemu, czy tytułem piosenki, którą wybrałam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po swojemu albo tytułem piosenki, jak chcesz. :)

   Usuń
 10. Dzień dobry, czy tekst może być pisany wierszem? Jeśli tak, to słów/zdań/znaków będzie zdecydowanie mniej niż w "normalnym" opowiadaniu, czy może tak być? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to konkurs literacki, więc praca nie może być pisana wierszem. Przyjmuję tylko opowiadania.

   Usuń
 11. Dzień dobry, mam pytanko Czy w miejscu na adres bloga, mammy wstawić wasz adres?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W miejscu, gdzie jest adres bloga należy umieścić adres swojego bloga. Jeśli uczestnik nie go posiada, należy po prostu to ominąć.

   Usuń
 12. A co jeżeli w dokumencie Google nie ma danego fontu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można również przesłać opowiadanie jako tekst w e-mailu lub w pliku .docx albo .doc

   Usuń
 13. Co zrobić jeśli nie posiada się wyznaczonej przez was czcionki?
  Pozdrawiam, K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dokumencie Google nie ma czcionki Cambria, ale w Wordzie powinna być. Można ewentualnie też przesłać opowiadanie jako tekst w e-mailu.

   Usuń

Template by Elmo